Проєкт ONcoLogiСa #ОнкоЛогіка відео лекцій

За ініціативи молодих вчених ГО «Українське товариство дослідників раку» започатковано науково-просвітницький проєкт «ONcoLogiСa» спрямований на популяризацію сучасних знань та досягнень у галузі онкології.

Мета проєкту – об’єднати науковців, лікарів, аспірантів, а також студентів біологічних та медичних факультетів для обговорення найактуальніших питань боротьби з онкологічними захворюваннями, обміну досвідом та підвищення рівня професійних знань.

У межах проєкту «ONcoLogiСa» планується проведення низки семінарів, лекцій та тренінгів, присвячених сучасним методам діагностики, лікування та профілактики раку, молекулярній онкології, імунотерапії, генетичним дослідженням та іншим інноваційним напрямам.

Участь аспірантів, які навчаються в установах медико-біологічного профілю у проєкті «ONcoLogiСa» допоможе їм поглибити знання, ознайомитися з останніми фундаментальними та прикладними науковими трендами, а також знайти натхнення для власних досліджень.

Реалізація проєкту сприятиме розвитку міждисциплінарної взаємодії та залученню талановитих молодих науковців до наукових досліджень.

Приєднуйтесь до нашого проєкту, щоб разом рухати Українську науку вперед і зробити внесок у боротьбу з онкологічними захворюваннями!

Лекції з онкології

Концепція трьох «С»: сучасні погляди та перспективи імунотерапії

Виникнення та прогресія злоякісних новоутворень визначається складністю взаємовідносин пухлини та організму.

Ключова роль в цих процесах належить імунній системі, яка забезпечує антигенний гомеостаз нашого організму.

Однак у багатьох випадках злоякісна прогресія супроводжується суттєвою імуносупресією, яка перешкоджає ефективній протипухлинній відповіді та елімінації неопластичних клітин.

Накопичені впродовж останніх десятиліть дані, щодо механізмів виходу пухлини з-під імунного нагляду, систематизовані і об’єднані в концепцію «Трьох «С»: «Camouflage», «Coercion» та «Cytoprotection

Тарас Задворний

кандидат біологічних наук,
старший науковий співробітник
відділу цитоморфології та молекулярно-біологічних маркерів пухлинного росту
ІЕПОР ім. Р.Є. Кавецького НАН України

Пухлино-асоційовані макрофаги як мішень для протипухлинної терапії

Метаболічна пластичність макрофагів була відкрита більше 20 років тому саме у контексті їх участі у пухлинному процесі.

З того часу концепція функціональної поляризації макрофагів зазнала значних змін завдяки розширенню уявлень щодо їх походження, біологічних властивостей та участі у численних фізіологічних та патологічних процесах.

У лекції розглянуто походження, функції пухлино- асоційованих макрофагів (ПАМ), проаналізовані основні терапевтичні підходи, мішенями яких є ПАМ, при лікуванні хворих на рак, а також перспективи використання ПАМ в адоптивній імунотерапії онкологічної патології.

Лариса Сківка

докторка біологічних наук, професорка, завідувачка кафедри мікробіології та імунології ННЦ "Інститут біології та медицини" КНУ імені Тараса Шевченка

Від зразка до висновку: шлях гістологічного дослідження

Ключові етапи гістологічного дослідження, починаючи від взяття бологічного матеріалу до формування патогістологічного заключення.

Ви дізнаєтесь про процеси фіксації, проведення, заливки зразків, мікротомію, забарвлення та аналіз гістопрепаратів під мікроскопом, роль гістології у діагностиці захворювань, важливі нюанси на кожному етапі практичного дослідження.

Доповідь підкреслить значення гістопатології у сучасній медицині та її внесок у лікування пацієнтів.

Воронін Дмитро

аспірант відділу моніторингу пухлинного процесу та дизайну терапії ІЕПОР ім. Р.Є. Кавецького НАН України

Лікар-патологоанатом

Цитохімічні методи в діагностиці і дослідженні процесів онкогенезу

Метою доповіді-огляду є розгляд сучасних можливостей та обмежень цитохімічних методів в класифікації та диференціальній діагностиці деяких пухлинних захворювань та в експериментальних дослідженнях біохімічної/метаболічної атипії пухлинних клітин.

Островська Галина

доктор біологічних наук, професор кафедри цитології , гістології та репродуктивної медицини ННЦ "Інститут біології та медицини" КНУ імені Тараса Шевченка

Механізми медикаментозної резистентності злоякісних новоутворень: сучасні погляди

Лекція присвячена одній з найбільш актуальних проблем онкології – формуванню резистентного до протипухлинних препаратів фенотипу злоякісно трансформованих клітин.

Ми розглянемо різноманітні механізми, які лежать в основі цього явища, зокрема зміни експресії генів, що кодують транспортні білки, ферменти детоксикації та інші ключові молекули.

Будуть обговорені новітні підходи, спрямовані на подолання резистентності та підвищення ефективності хіміотерапії.

Борікун Тетяна

Кандидат біологічних наук, науковий співробітник Відділу моніторингу пухлинного процесу та дизайну терапії ІЕПОР ім. Р.Є. Кавецького НАН України

Резистентність у клінічній практиці лікаря-онколога: виклики сучасності та інноваційні підходи до подолання

Резистентність до терапії є однією з ключових проблем сучасної онкології, яка істотно впливає на ефективність лікування та прогноз перебігу хвороби.

Виклики, пов’язані з первинною та набутою резистентністю змінюють стратегію лікування, а саме використання таргетної терапії, імунотерапії, комбінованих схем лікування, що дозволяє попереджувати прогресію захворювання.

Особлива увага у вирішенні проблем резистентності приділяється персоналізованій медицині, спрямованій на оптимізацію тактики лікування з урахуванням особливостей молекулярного профілю пухлин.

Мартинюк Олена

Клінічний онколог

Науково-клінічний відділ пухлин грудної залози та її реконструктивної хірургії ДНП “Національний інститут раку”